Скандал: група науковців навмисно створювала фейкові статті

28.10.2018 10:00 85
Скандал: група науковців навмисно створювала фейкові статті Фото № 0
 
 
Троє поважних західних вчених публічно зізналися, що цілий рік працювали подалі від етики.  
Джеймс Ліндсі, Хелен Плакроуз і Пітер Богоссян навмисно створювали беззмістовні і вкрай абсурдні наукові статті у різних сферах соціальних наук, аби довести, що ідеологія начебто давно перемогла здоровий глузд.
 
Роботи трійця підписувала вигаданими іменами. Безглузді витвори успішно проходили перевірку, а згодом друкувалися у відомих наукових виданнях.  Фейки стосувалися  фемінізму, питання расової ідентифікації, сексуальної орієнтації тощо. Посилання на неіснуючі джерела, відсутність цифр - ось що "прикрашало" 20 псевдонаучних творів. Автори навмисно писали їх з гумором, щоб викликати сумнів у серйозності дослідження.
 
 
Одна з робіт пропонувала змушувати білих студентів слухати лекції на підлозі. Чому? Звісно Їх треба карати за рабовласництво! Уявіть, одна з найабсурдніших статей - про те, що собаче парування в парку варто відносити до зґвалтувань, - навіть заслужила нагороду. Єдине питання, котре турбувало одного з рецензентів, - чи дійсно автор роботи спостерігав в зеленій зоні "по одному собачому зґвалтуванню щогодини".
 
 
Дисиденти від науки вважають: її науки - встановлення істини. Але кого це хвилює зараз?  Засудження пригнічувачів і підтримка "принижених" - ось провідна стратегія сьогодення. "Ми чудово розважились, поки працювали над цим проектом", - сказав Джеймс Ліндсі.
 
"Теми гендеру, расової ідентичності та сексуальної орієнтації, звісно, заслуговують того, аби їх досліджували. Але важливо досліджувати їх правильно, без упередженості. Проблема полягає саме у тому, як їх вивчають зараз", - 
- пояснив вчений у спеціально записанному після викриття відеозверненні.
 
Скандал не вщухає, тим часом Ліндсі, Плакроуз і Богоссян вважають, їх репутація в науковій спільноті зруйнована. Однак у дисидентів знайшлися критики і прихильники. А наукові журнали, що публікували псевдонаукові роботи, пообіцяли прибрати їх зі своїх сторінок у Мережі, ніяк не коментуючи сміховинну подію. 
Источник: bbc.com
Подписаться Поделиться Обсудить
Материалы по теме
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *