Посівний календар з першого дня травня: що і коли краще саджати?

01.05.2018 00:50 9509
Посівний календар з першого дня травня: що і коли краще саджати? Фото № 0

Календар садівника-городника допоможе обрати сприятливі дні для різних видів робіт на землі.

Пропонуємо ознайомитися із видами робіт, які потрібно зробити на городі та у саду протягом травня.

У травні розпал робіт у відкритому ґрунті. Як можна раніше посадіть цибулю сівок, насіння гороху, щавлю, крес‑салату, ріпи, редьки, брукви, моркви, петрушки, кропу, редиски. Посів теплолюбних культур (огірок, квасоля, буряк, кабачки) ведуть в кінці місяця.

Травень – час висадки розсади на постійне місце, але під тимчасове плівкове укриття. Посадку ранньої картоплі треба закінчити до 1-5 травня.

В плодовому та декоративному саду закінчуйте посадку молодих рослин, обрізку та прищеплювання (бажано до розпускання бруньок).

Посівний календар на травень 2018

1 — відкриває весняний період фаза убування нічного світила. Сьогодні добре зайнятися обрізанням і оформленням дерев, старі гілки необхідно видалити і цим самим дати можливість прорости новим молодим гілочкам. Місяць рекомендує зайнятися удобрюванням грунту, а також позбавити рослини від різноманітних шкідників. Не рекомендується висаджувати пагони дерев, а також картоплі. Зате всі інші посівні роботи бульбових культур вітаються.

2 — всі посівні роботи бажано перенести на інший час. Сьогодні можна займатися розпушуванням грунту, а також знищенням шкідливих комах.

3 — продовжується негативний час. Справжній посівний календар на травень в Україні порекомендує дати можливість ґрунту відпочити. Єдине, чим можна зараз зайнятися, це знищенням шкідників, а також прополкою грядок від бур'янів.

4 — ідеальний період для посіву редиски, картоплі і ріпи. Не рекомендовано пересаджувати квіткові культури. Можна зайнятися розпушуванням і удобрюванням грунту.

5 — добре зайнятися оформленням крон дерев, для цього старі і зламані гілки необхідно обрізати. Вітається робота з чагарниками.

6 — триває час посіву редьки, брукви, ріпи і картоплі. При плануванні посівних робіт важливо звертати увагу на погодні умови. Під час підвищеній вологості або, навпаки, посухи не слід займатися посівними роботами.

7 — всі посівні роботи, заплановані на сьогоднішній день, необхідно перенести на іншу дату. Справжній місячний календар на травень 2018 року порекомендує "не турбувати" грунт. В цей же момент добре зайнятися удобрюванням грунту, обприскуванням чагарників, а також дерев спеціальними розчинами, спрямованими на пригнічення життєвої активності шкідливих комах.

8 — продовжується негативний для посівних робіт час. Сьогодні можна зайнятися прибиранням території саду, знищити непотрібне сміття, відремонтувати садовий інструмент. Якщо посіяний раніше урожай вже дає перші плоди, то можна зайнятися збором вітамінізованих рослин, наприклад, таких, як редиска, різна зелень, салат.

9 — активними роботами зараз краще не займатися, але цей же період часу можна присвятити посіву зелені, редиски, цибулинних культур.

10 — прекрасна дата для внесення в грунт добрив і вітамінізованих складів.

11 — всі посівні роботи бажано перенести на інше число, добре займатися обробкою рослин від шкідливих комах.

12 — продовжується негативний для посівних час. Сьогоднішню дату можна присвятити прополюванню грядок від бур'янів.

13 — добре зайнятися оформленням кущів і плодоносних дерев — вітається обрізка гілок, усунення зламаних гілок, лікування кори.

14 — починаються сприятливі дні в місячний посівний календар на травень для посіву бульбових і цибулинних рослин.

15 — на небосхилі починається фаза нового місяця. На цей момент планувати посівні роботи не рекомендується. Важливо відмовитися від збору врожаю.

16 — місяць "заходить" в стадію зростання. Дата сприятливо підходить для посіву бобових культур. Гарне число для усунення шкідливих комах.

17 — триває сприятливий час для посівних робіт. Можна зайнятися посівом суниці, винограду, а також квіткових рослин.

18 — дата добре підходить для посіву низькорослих культур (огірки), а ось рослини, які швидко "витягуються" в висоту, краще не "турбувати". Фаза місяця настрій на забезпечення росту рослин, тому низькі культури, висаджені сьогодні, будуть міцними і здоровими.

19 — справжній посадковий календар в Україні на травень 2018 року рекомендує зайнятися посівом таких культур, як баклажани, зелена стручкова квасоля, кабачки і патисони.

20 — народні знахарі в цей день починали готувати лікарські трави. Вважається, що рослини, зібрані в цей період, наповнені силою, здоров'ям і цілющими властивостями.

21 — посів рослин необхідно перенести на інший період травня. Сьогодні займаються прополкою грядок від бур'янів, поливом рослинних культур, а також знищенням шкідників.

22 — гарне число для активної роботи з багаторічними квітами, можна пересаджувати, поливати, підживлювати грунт

23 — як вказує посівний календар на травень в Україні, дата добре підходить для посіву витких квіткових культур.

24 — прекрасний час для роботи з квітами. Добре займатися обрізанням квітів, видаленням старих листків. Можна займатися оформленням дизайном городу та присадибних ділянок з допомогою облаштування квіткових орнаментів і композицій.

25 — триває гарний час, який потрібно присвятити роботі з квітковими культурами. У цей момент рекомендовано доглядати не тільки за городніми квітами, але і за кімнатними рослинами.

26 — чудовий час для посіву розсади капусти, томатів, солодкого перцю, гарбуза різних сортів. Розмноженням рослин корінням не рекомендовано.

27 — сприятливі фази місяця у місячному календарі городника на травень 2018 року в Україні ідеально підходять для посівних робіт практично всіх рослинних культур.

28 — добре займатися розпушуванням, поливом, мульчуванням, удобрюванням грунту.

29 — на небосхилі позначена фаза повного місяця. У цей момент всі активні посівні роботи робити не можна.

30 — знову на небосхилі починається фаза убування. Зараз бажано не займатися посівними роботами, необхідно дати грунту повноцінний відпочинок.

31 — не можна займатися квітами. Можна висаджувати в грунт брукву, капусту, редьку.

За матеріалом: 2018.pp.ua 

Источник: Depo.ua
Подписаться Поделиться Обсудить
Материалы по теме
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *