10 хитрощів офіціантів, які не помічає звичайний відвідувач

15.10.2017 05:55 1376

Що вже говорити про заклади громадського харчування — тут ціле море таємниць!

Ми вирішили почитати одкровення офіціантів і поділитися з вами деякими їх прийомами, щоб ви більше не потрапляли на гачок.

Хитрощі офіціантів

Якщо ви нарешті застали популярне кафе порожнім, а хостес садить вас за самий незручний столик біля входу, абсолютно не дивуйтеся! Таким чином до закладу принаджують людей, створюючи видимість людності.

Також власники багатьох ресторанів зізнаються в існуванні негласної політики «золотих столиків»: людей, які краще виглядають хостес намагається посадити на веранді, біля вікон або на кращі місця в центрі залу, щоб показати відвідувачам свій заклад у всій красі.

Хитрощі офіціантів1

Ви ніколи не помічали, що практично в будь-якому ресторані на всіх самих класних і великих столах стоїть табличка Reserved? Насправді вони не завжди зайняті, а просто перебувають «в режимі очікування», щоб якась парочка мимоволі не сіла за величезний стіл, за який можна посадити велику компанію і отримати більшу виручку.

Хитрощі офіціантів2

Ще одне негласне правило: їжа, яку встигли підняти з підлоги менш ніж за 5 секунд, такою що впала не вважається. Якщо персонал не вклався в «правило 5 секунд», в дію вступає «правило 10 секунд».

Хитрощі офіціантів3

Помічали, що деякі люди, відходячи на хвилинку від столу, стурбовано сповіщають своїх друзів, щоб, якщо підійде офіціант, вони ні в якому разі не давали цьому стерв’ятникові забрати його ледь почату страву? А це дійсно мета офіціанта — прибрати вашу тарілку, трохи тільки ви відірвали від неї останній шматок їжі. Адже в результаті людина опиняється за непристойно порожнім столиком, і почуття сорому підсвідомо змушує його замовити що-небудь ще.

Хитрощі офіціантів4

Існує правило «закритого питання», яким успішно користуються як в ресторані з фастфудом, так і з мішленовською зіркою. Працює він так: ви не встигли вимовити й слова про напій, як вам задають питання: «Вам червоне чи біле вино, мсьє?» Тепер вам незручно відмовлятися від наданого вибору, навіть якщо ви взагалі планували їсти все всухом’ятку.

Хитрощі офіціантів5

Як тільки пляшка вина опинилася на столі, настає час наступного прийому: офіціант, який досі ніби вас не помічав, раптом як ворон починає кружляти над вашим столиком, постійно підливаючи вино з пляшки в келихи після кожного вашого ковтка. Ні, він не заклався, що споїть вас, він просто підливає рідину раз за разом, щоб вона закінчилася до того як закінчиться їжа і ви замовили ще.

Хитрощі офіціантів6

Цей пафосний трюк придумали французькі гарсони: офіціант як скоромовку перераховує вам назви напоїв на вибір: «Chardonnay, sauvignon, chablis?» Якщо ви не розбираєтеся при цьому у вині, але і не хочете отримати  славу дурника, швидше за все, ви просто повторите останнє слово. А останнє — найдорожче.

Хитрощі офіціантів7

Таке буває рідко, але все ж буває: ціни в меню можуть бути представлені за 100 грамів продукту, а в страві їх може бути інша кількість. Офіціанти про це попереджати не стануть, а от в меню інформація повинна позначатися зірочкою. Просто будьте уважні, інакше цифра в рахунку вас здивує.

Хитрощі офіціантів8

Безкоштовні закуски подарунок — це здається таким милим! Але на ділі все трохи не так: закуски подають зазвичай такі, що викликають спрагу. Маленька закуска за рахунок закладу, а ось вода, вино, кава — вже за ваш рахунок.

Якщо ж вас безкоштовно пригостили коктейлем або десертом, також не спокушайтеся. Офіціанти просто хочуть продовжити ваше перебування (= довжину вашого рахунку) або чекають великих чайових. Звичайно, якщо тільки у вас не закоханий якийсь офіціант або кухар, що також буває нерідко.

Хитрощі офіціантів9

Є одна кумедна річ: коли ви просите персонал зробити музику тихше, гучність дійсно зменшують приблизно в 1 випадку з 10, але при цьому завжди кажуть, що все зроблено як ви просили. Парадоксально, але вам справді буде здаватися, що музика стихла.

P. S.: Гучна танцювальна музика потрібна для того, щоб людина мимоволі підлаштовувалася під її ритм і їла швидше.

Хитрощі офіціантів10

Якщо офіціант занадто активно намагається вам щось продати, є 3 варіанти: йому потрібно терміново збути цю страву, так як він переплутав замовлення; за певну марку продукту він отримає бонуси (наприклад, у ресторана контракт з якоюсь фірмою); або на кухні у якогось продукту просто закінчується термін придатності або його дуже багато. Так що не ведіться на вмовляння офіціанта.

Хитрощів офіціантів10

І наостанок кілька хитрощів з коктейлями:

  • Фірмовий коктейль бармена для добряче випивших відвідувачів — це найчастіше епічно перемішана в шейкері суміш того, що залишилося в пляшці.
  • Старе пиво збовтують блендером для додання йому свіжої пінки.
  • Якщо бармен довго не може запалити коктейль «Б-52» нібито тому, що «вивітрилися пари», то, швидше за все, замість справжніх інгредієнтів там просто горілка.
  • Рожеве вино іноді отримують, просто змішавши біле і червоне.

Звичайно ж, все вище перераховане не є «єдиним зібранням правил офіціантів». У сумлінному закладі вас обслужать з душею і без підступу. Але краще бути трохи підозрілою, ніж наївною людиною.

За матеріалами AdMe.ru

Подписаться Поделиться Обсудить
Материалы по теме
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *